" Herkes Yasa Önünde Eşittir ve Ayrım Gözetilmeksizin Yasanın Korunmasından Eşit Olarak Yararlanma Hakkına Sahiptir... "

Haberler

Çanakkale Zaferinin 109. Yıldönümü Kutlu Olsun...

shadow

Çanakkale Savaşı; Osmanlı Ordusunun 1683 Viyana bozgunundan buyana süren savaşlarla fetih topraklarının her yitirilişinde Evini Kağnıya yükleyip Anadolu’ya doğru bitmez göçlere koşulan Türk Milletinin Kötü Talihinin noktalandığı gündür.

Çanakkale Savaşı; Osmanlı Ordusunun 1826 ‘da Bulgaristan’da Yeniçeri Ordusunu,20 Ekim 1827’de Navarin Limanında demirli 8 Bin Levent ve 57 Parça Savaş Gemisiyle Donanmasını kaybederek, 1912’de Balkan Bozgunu Utancının ezikliği ile Türk Askerinin üzerinde oluşan Psikolojik Travmayı atlattığı gündür.

Çanakkale Savaşı; 18 Mart 1915 de Çanakkale Boğazını Düşman Savaş Gemilerine Çanakkale Geçilmez dedirttiği gündür.

Çanakkale Savaşı; 25 Nisan 1915 de Gelibolu Yarım Adasının Düşman Askerlerine dar edildiği gündür.

Çanakkale Savaşı; 9 Ocak 1916 dan sonra Cumhuriyete Giden Yolun açılmasında Türk Milletinin bilinçlenerek Kimlik Ruhunu kazandığı gündür.

Çanakkale Deniz ve Kara Savaşlarının 109. Yıldönümünde, Düşmana Çanakkale Geçilemez dedirterek destan yazdıran Anafartalar Cephesi Komutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Kahraman Askerlerimiz ile Aziz Şehitlerimizi saygı minnet ve rahmetle anıyoruz.

Ruhları Şad Olsun.

 

Ömer HAYALİ

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği

Genel Başkanı